Warsztaty

11 XII 2019 r. uczniowie klasy III a i III b uczestniczyli w spotkaniu z Panią Ewą Duszek i Panią Anetą Grudzicką z Wydziału Górnictwa Politechniki Śląskiej.
Panie zaprezentowały mundur górniczy, który jest symbolem przynależności do górniczego stanu, wyrazem tradycji i szczególnego uznania dla ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górniczej. Dzieci poznały historię i poszczególne elementy munduru. Dowiedziały się, co oznaczają kolory pióropuszu na czapce górniczej.
Z ogromnym zainteresowaniem spotkał się również krótki wykład na temat gry Minecraft. Uczniowie zadawali wiele pytań i sami chętnie opowiadali o grze.
Ostatnim punktem spotkania była prezentacja różnych minerałów.
Dzieci na zakończenie zostały poczęstowane słodyczami i otrzymały na pamiątkę książeczki.
Zajęcia były bardzo ciekawe i z pewnością poszerzyły wiedzę uczniów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2019/2020. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.