II Międzyklasowy Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej – relacja

W  dniu 08. 11. 20189r. zorganizowana została II edycja  Międzyklasowego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Wojskowej dla  klas  IV – VI  Szkoły Podstawowej  nr5 przy Zespole  Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Gliwicach.

Konkurs przeprowadzono na 1,2 i 3 lekcji  (po  3 -4  wybrane klasy).

Imprezę przygotowali i przeprowadzili  pod kierunkiem Pani mgr Małgorzaty Witkowskiej, uczniowie z klasy VIII b konferansjerki: Natalia Korytowska, Nadia Galińska;
–  obsługa sprzętu multimedialnego: Kacper Dacz, Michał Cygan;     –  skład powołanego jury: Patrycja Mirkowska z kl VIII a, Wojciech Tutajewicz z kl. VIII c

Jury oceniało wg następujących kryteriów:

1. a) Kryterium: postawa , kultura osobista, aktywne zaangażowanie klas, wyrazistość , czystość brzmienia , ogólna muzykalność, znajomość repertuarowa oraz dodatkowa prezentacja solistów i duetów w śpiewie z wykorzystaniem mikrofonu.
  2. b) Punktacja: 1 – 5p.
  3. Tradycja śpiewania  Hymnu Narodowego

Zestaw karaoke- wykonanie klas:
– „ Piechota”
– „ Wojenko, wojenko”
-„ Przybyli  ułani pod okienko”
– „ Rota”
– „ Marsz Pierwszej Brygady”
-„ Hej, hej ułani”
-„ O mój rozmarynie”
-„ Jak to na wojence ładnie”
– „ Rozkwitały pąki białych róż”.

Wyniki  konkursu:
I  wyróżnienie – klasa V b ( 69 p.)
II  wyróżnienie – klasa V I c ( 68 p.)
III  wyróżnienie – klasa V d ( 66 p.)
IV  wyróżnienie – klasa  V a ( 61 p. )

Soliści i zespoły:
I miejsce : Kinga Rokicka z klasy VI d
II miejsce: zespół wokalny z klasy  V b, w składzie: Aleksandra Wyderka, Katarzyna Majchrzak, Bartłomiej Lach
III miejsce:  trio wokalne z klasy V e : Maja Serafin, Alicja Grabowska, Natalia Belska

Serdecznie gratulujemy!

Podsumowanie

Międzyklasowy Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej co roku  cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. Jest to świetna okazja na zintegrowanie  klas we wspólnym muzykowaniu, służy to podtrzymywaniu tradycji śpiewania tak wartościowego repertuaru jakim jest piosenka patriotyczna, legionowa.

Uczniowie mają okazję zaprezentować swoje predyspozycje wokalne, preferencje oraz podzielić się doświadczeniami w dziedzinie artystycznej.

Taka forma stanowi u nas bardzo ważną część  wychowania patriotycznego.

Opracowała                                                                                            Małgorzata Witkowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2019/2020. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.