Dla Konga – podsumowanie akcji wolontariatu

King Boyeli to dziewczyna o wielkim sercu, która zainicjowała akcję „Dla Konga”. Od dwóch lat mieszka w Warszawie, ale jej korzenie związane są z Kongo, gdyż  stamtąd wywodzi się jej ojciec. Jej mama jest Polką.

Jadzia Jeziorańska z klasy 3 gimnazjum poruszona filmami King Boyeli z pobytu w Kongo, postanowiła nawiązać z nią kontakt . W porozumieniu z opiekunem Koła PCK, zorganizowała w naszej szkole pomoc dla dzieci z Afryki.

Zbiórka  artykułów szkolnych prowadzona była dla szkoły w miejscowości Donga, gdzie długopisem jest patyk a kartą ziemia, nie ma ławek szkolnych ani światła. Zbiórka polegała na przekazywaniu  artykułów szkolnych i środków higienicznych.  Przekazywane rzeczy nie musiały być nowe, lecz w dobrym stanie. Każda paczka zostanie przez King Boyeli dostarczona do szkoły lokalnej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2018/2019, Szkoła, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.