Młodzi głosują

W związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Młodzi Głosują – wybory parlamentarne 2019”, organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem projektu było zorganizowanie kampanii informacyjnej na temat działalności Parlamentu Europejskiego, jego kompetencji oraz naszych możliwości wpływania na te decyzje, jako obywateli Unii Europejskiej. Niemniej jednak, naczelnym celem było wpajanie postaw obywatelskich i zachęcenie młodzieży do korzystania z prawa wyborczego. Nasi uczniowie oddawali głos na te same komitety wyborcze (tylko na komitety, nie na poszczególnych kandydatów), na których mogli to zrobić dorośli 26.05.2019r.

W ramach programu Młodzi Głosują wybory do Parlamentu Europejskiego 2019, w naszej szkole przeprowadzono lekcje, których celem było zdobycie przez uczniów wiedzy na temat PE oraz wpływu obywateli na jego pracę. Wypracowane przez młodzież plakaty zostały powieszone w całej szkole, a dodatkowo grupa uczniów koordynujących projekt, zrobiła plakaty informacyjne na temat poszczególnych komitetów oraz argumentów zachęcających do wzięcia udziału w głosowaniu.

W wyborach, zgodnie z zaleceniami CEO, mogli wziąć udział uczniowie klas podstawowych 6-8 oraz trzeciej gimnazjum. Młodzież oddawała głos 22.05.2019r. w czasie przerw. Poniżej przedstawiamy dane dotyczące frekwencji i wyników wyborów, które ze względów na neutralność oraz ciszę wyborczą nie mogły być wcześniej zaprezentowane.

Zobacz protokół wyborów

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2018/2019, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.