Szkolny Konkurs Kaligrafii dla klas pierwszych

W dniu 9 maja 2019 r. odbył się Szkolny Konkurs Kaligrafii, w którym uczestniczyło dziewięcioro uczniów z klas pierwszych, po 3 reprezentantów z każdej pierwszej klasy.
Głównym celem tego konkursu było uwrażliwienie uczniów na obowiązek dbałości o kształtne, poprawne pismo, budzenie szacunku dla tradycji kaligrafii, która jest nie tylko sposobem przekazywania informacji, ale kształtuje i odzwierciedla charakter piszącego: jego pracowitość, zaangażowanie, trening i talent.
Każdy uczestnik przepisywał do liniatury ten sam tekst, który był dostosowany do aktualnych możliwości uczniów.
Podczas oceny prac uwzględniano: ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, prawidłowe dzielenie wyrazów, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną oraz właściwe łączenie liter.

Tegoroczne wyniki konkursu:

I miejsce: Oliwia Korczyk z kl. 1b
II miejsce: Hanna Bączyńska z kl. 1b
III miejsce: Lena Pucek z kl. 1c
Wyróżnienie: Julia Przełożny z kl. 1c

GRATULUJEMY!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2018/2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.