Dzień Babci i Dziadka dla Naszych Seniorów

31 stycznia 2019 roku, z okazji Dnia Babci i Dziadka zaprosiliśmy panie z Klubu Seniora – naszego osiedla Trynek. Panie są dla nas bardzo bliskie, gdyż wspólnie organizowaliśmy wiele imprez szkolnych i spotkań dla dzieci. W związku z tym chcieliśmy panie ugościć, rozweselić, oraz spędzić miło czas z okazji ich święta.

Uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu okazały się uroczymi konferansjerkami. W trakcie uroczystości goście mogli podziwiać uczniów w różnych formach artystycznych. Uczniowie z klasy IIC przedstawili piękną inscenizację  pt. „Bajkę o królewnie Śmieszce i Kopciuszku”. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście podziwiali i gromko oklaskiwali występy. Następnym punktem programu były recytowane przez dzieci wzruszające wiersze dla babci i dziadka. Wiersze deklamowali uczniowie klasy IIC: Paweł Murawski, Jakub Langiewicz, Emilka Żłobińska, Tomasz Pawelec, Dominik Kogut, Adam Balie, Franciszek Pawlik.

Goście obejrzeli także żywiołowe pokazy taneczne, w wykonaniu dziewcząt ze szkolnego zespołu cheerleaderek.

Nasze Seniorki miały możliwość przenieść się do lat swojej młodości. Radośnie śpiewały razem z dziećmi piosenki, takie jak:  „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Orkiestry dęte”, „Moja babcia i mój dziadek”.

Wzruszenia przeplatały się z uśmiechami i pochwałami , zwłaszcza w momencie przekazywania życzeń i wręczania kolorowych prezencików.

”Korony kwiatowe” wykonane przez dzieci ze świetlicy i słodkie pudełeczka, które przygotowała młodzież z klas gimnazjalnych Koła Wolontariatu.

Cieszymy się, że mogliśmy sprawić innym tak wiele radości w prosty sposób.

„Nigdy nie poznamy całego dobra, jakie może dać zwykły uśmiech.”
Matka Teresa z Kalkuty

Organizatorzy: Elżbieta Kwiatkowska, Anna Szczeponik, Ewa Baran, Małgorzata Kwaśnicka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2018/2019, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.