„Adopcja serca”

„Adopcja serca” jest to forma pomocy ubogim dzieciom z krajów III świata. Z reguły polega ona na wsparciu finansowym konkretnego dziecka, którego celem jest umożliwienie jego edukacji. Program adopcji na odległość obejmuje zdolną młodzież i wiąże się z pomocą w zdobyciu wykształcenia lub z nauką konkretnego zawodu. Między ofiarodawcą a podopiecznym tworzy się niepowtarzalna więź, często pomagający otrzymuje zdjęcie swojego podopiecznego a nawet listy. Osoby do adopcji, wyszukują misjonarze salezjanie. Wybierają najbardziej potrzebujące dzieci i młodzież, którym rodzice nie są w stanie zapewnić edukacji, a często nawet zaspokoić ich podstawowych potrzeb. Przeważnie są to dzieci osierocone.

Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły w kolejnym roku szkolnym 2018/19, kontynuują akcję „ Adopcji Serca”, która koordynowana jest przez Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie. Systematycznie wspieramy kształcenie ubogiego chłopca z Ugandy, który mieszka w ośrodku „ Dzieci misja życia” w Namugongo. Systematycznie otrzymujemy od misjonarzy informacje  o życiu, postępach w nauce i pracy podopiecznych. Listy, ulotki, kalendarze i filmy są wykorzystane na lekcjach wychowawczych i lekcjach języka angielskiego aby przybliżyć problemy rówieśników kraju „Biednego Południa”.

Dla zainteresowanych działalnością misjonarzy proponuję film, przedstawiający działalność polskich sióstr zakonnych w placówce Namungongo

Opiekun Akcji: Małgorzata Kwaśnicka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rok szkolny 2018/2019, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.