Świąteczne odwiedziny w Domu Dziecka

Dnia 18 grudnia 2018 wolontariusze Koła PCK i uczniowie klasy 5c, odwiedzili podopiecznych Ośrodka Opieki Wychowawczej Dla Dzieci, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Nmp. Dzieci z niecierpliwością czekały na występy naszych uczniów. Z zaciekawieniem oglądały inscenizację „Zamieszanie w bajce”, przedstawioną przez młodych aktorów z klasy 5c, ze Szkolnego Koła Teatralnego. Wolontariuszki Szkolnego Koła PCK czytały dzieciakom bajki, prowadziły pląsy i wesołe zabawy w kółku. W oczach maluchów pojawiły się iskry radości a na buziach szerokie uśmiechy, gdy uczniowie rozdawali słodkie upominki. Pierniczki upieczone przez naszych uczniów, kolorowo udekorowane i pięknie spakowane, sprawiły dzieciakom wiele radości. Podopiecznym domu dziecka przekazaliśmy słodycze uzbierane przez uczniów naszego gimnazjum i materiały higieniczne. Na ten cel przeznaczyliśmy fundusze uzyskane ze sprzedaży kartek i ozdób świątecznych na kiermaszu szkolnym.

Szczególnie dziękujemy uczniom, którzy wykazali się największym zaangażowaniem           w organizację wyjścia.

Opiekunowie: Małgorzata Kwaśnicka- opiekun Koła PCK,
Małgorzata Magosz- opiekun Koła Teatralnego

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2018/2019, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.