Śniadanie daje moc – finał!

Było smacznie, kolorowo i przede wszystkim zdrowo! Wzorem lat ubiegłych w świetlicy szkolnej realizowany był Ogólnopolski Program Edukacyjny „Śniadanie daje moc!”. Dzieci poprzez zabawę i wykonywanie ciekawych zadań poznały 12 zasad zdrowego odżywiania, dowiedziały się jak ważny jest sport i rekreacja ruchowa dla prawidłowego rozwoju oraz nauczyły się jak komponować zdrowe i smaczne posiłki. Jednym z ciekawszych zadań było zrobienie wraz z rodzicami domowego mydełka, stworzenie własnego przepisu na zdrowy posiłek czy zajęcia z Panem Kostkiem o szkielecie człowieka.  Nagrodą za udział w zajęciach był wielki finał – Śniadanie Mistrzów. W tym roku  odbyło się to w formie „cooking live” na szkolnym korytarzu. Nasi mali Mistrzowie przygotowali zdrową, smaczną kanapkę oraz kolorowego, owocowego szaszłyka. Sponsorem produktów do przygotowania śniadania była Rada Rodziców – dziękujemy.  Zapraszamy do relacji foto .

Wychowawcy świetlicy 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2018/2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.