Pola nadziei

„Hospicjum to też życie, choć kruche i obolałe, to ważne do końca”
Takie hasło przyświeca akcji Pola Nadziei w Gliwicach, którą organizuje Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.Celem programu jest propagowanie idei hospicyjnej, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych, przedstawienie możliwość niesienia pomocy oraz pozyskanie funduszy na opiekę nad chorymi i rozbudowę hospicjum.
Znakiem Pól Nadziei jest żonkil – kwiat, który jako jeden z pierwszych zakwita na wiosnę. Symbolizuje kruchość i ulotność życia oraz nadzieję na odrodzenie.
11 października odbyła się inauguracja kampanii Pola Nadziei, w której uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły. Młodzież ubrana w żółte koszulki lub inne charakterystyczne żółte elementy przemaszerowała z gliwickiego rynku do parku Chopina , gdzie odbyło się uroczyste sadzenie 500 cebulek żonkili.
Kolejne cebulki uczniowie otrzymali, aby umieścić je w swoim otoczeniu. Nasi wolontariusze posadzili te kwiaty na skwerku pod szkołą.Na wiosnę, kiedy żonkile zakwitną, będą przypominały o idei hospicyjnej.
Wielki finał tej akcji odbędzie się, w maju 2019.

Opiekun: Małgorzata Kwaśnicka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2018/2019, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.