Lider Wolontariatu 2017/2018

W roku szkolnym 2017/18 uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach Szkolni Liderzy Wolontariatu, które zostały zorganizowane przez Dom Aktywnej Młodzieży przy Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych. Celem spotkań było zachęcenie uczniów do aktywności w środowisku szkolnym i społeczności lokalnej, oraz wyłonienie liderów, którzy będą koordynować w szkole działalność wolontaryjną.

Relacje uczennic z klasy 2b ze szkolenia:

Wraz z koleżankami dostałyśmy szanse uczestniczenia w zajęciach z wolontariatu organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury. Zajęcia odbywały się w soboty przez 5 tygodni w godzinach od 9:00 do 12:00. Uczestnicząc w zajęciach miałyśmy okazje zgłębić tematykę wolontariatu. Jedne z takich zajęć, które uważam za najlepsze polegało na pokazaniu, że wolontariusz to osoba nie tylko o dobrym sercu, ale i cechująca się kreatywnością. W trakcie zajęć panie koordynatorki podzieliły nas na grupy, po czym przyniosły nam po trzy nie związane ze sobą przedmioty: skałę, pilniczek i zszywacz.  Zadanie każdej grupy polegało na wymyśleniu reklamy promującej i zachęcającej do wzięcia udziału wymyślonej akcji np. „ Cała Polska czyta dzieciom”. Było to dość skomplikowane, tym bardziej, że każdy z nas starał się wypaść jak najlepiej.  Przedmioty, które każda grupa otrzymała nie ułatwiały wywiązania się tego zadania. Myślę, że każdy, kto chce zostać wolontariuszem powinien wziąć w takich zajęciach udział.

Opiekun Koła PCK; Małgorzata Kwaśnicka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2017/2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.