Dzień Szczęścia w SP5

20 marca 2018 Dzień Szczęścia w ZSP3 Gliwice
Święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2012 roku, które w swej rezolucji stwierdziło, że „Dążenie do szczęścia jest podstawowym celem człowieka”. Co roku ONZ ocenia szczęście mieszkańców poszczególnych krajów. W zestawieniu na rok 2018 Polska zajmuje 42 miejsce.

Jak zmierzyć szczęście? To nie było łatwe zadanie. Jednak liderzy Szkolnego Koła PCK podjęli się tego wyzwania. Dzieci ze świetlicy wraz z wychowawcą Anną Szczepanik oraz uczennice 2 klasy gimnazjum wykonali Drabiny Szczęścia, które miały określić poziom szczęścia w naszej szkole.

Następnie ankietą objęto wszystkich uczniów będących w tym dniu w szkole. To był dobry moment, aby każdy mógł zastanowić się, czy jest szczęśliwy i zadowolony ze swojego życia. Deklarowano poziom swojego szczęścia w skali od 1 do 5.

Następnie na szczeblach drabiny Szczęścia zawieszono wyniki.

Najwyższy poziom 5  270 uczniów
                    Poziom 4  88 uczniów
                    Poziom 3  78 uczniów
                    Poziom 2  46 uczniów
                    Poziom 1  40 uczniów

Pytanie, jak osiągnąć szczęście? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy szczęście pojmuje w inny sposób. Ktoś powiedział: „Są dwa rodzaje szczęścia na świecie, jedno małe – być szczęśliwym, drugie wielkie – uszczęśliwiać innych”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2017/2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.