Kwesta dla hospicjum – 1 listopada 2017

Kwesta odbyła się na gliwickich cmentarzach z okazji dnia Wszystkich Świętych. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na rozbudowę hospicjum przy ul. Daszyńskiego w Gliwicach.
Relacje uczniów: „Wraz z koleżanka stałyśmy na cmentarzu Lipowym i śmiało mogę stwierdzić, że hojność ludzi na szczytny cel jest wspaniała. Bardzo się cieszę, że ludzie starają się w prosty sposób pomagać innym. Organizowanie kwesty to wspaniałomyślny gest na rzecz osób starszych, które doświadczają ciężkich chorób.

Jestem szczęśliwa, że brałam udział w tym wydarzeniu, jako wolontariuszka. Akcja ta przyniosła mi wiele satysfakcji „

Oliwia Wójtowicz, Zuzanna Kmiecik z klasy 2b

Wolontariusze, biorący udział w akcji:

Alicja Miecznikowska klasa  4a

Natalka Pulda klasa 4a

Emilka Pulda klasa 4a

Klaudia Miecznikowska klasa 7b

Aleksandra Nowak klasa 7b

Oliwia Wójtowicz 2b GM4

Zuzanna Kmiecik 2b GM4

Zofia Wawrzak 2b GM4

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy brali udział w „ Kweście dla hospicjum”. Dziękujemy za wielkie serce oraz za wiarę w sens niesienia bezinteresownej pomocy na rzecz innych.  Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniowie młodszych klas naszej szkoły, również mogli czynnie uczestniczyć w tej akcji.

Serdecznie Dziękujemy!!

Opiekun Koła PCK: Małgorzata Kwaśnicka

Galeria zdjęć

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2017/2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.