Laboratoria Przyszłości – styczeń/luty 2024r.

Rozpoczęliśmy drugi semestr roku szkolnego z @LaboratoriaPrzyszłości. Mimo niewielkiej ilości czasu („wpadły” nam ferie), zdążyliśmy już wiele razy wykorzystać zakupione pomoce w ramach programu.

• Uczniowie klas 4-8 przy pomocy Ozobotów oraz puzzli do nich przygotowywali się do konkursu o bezpieczeństwie ruchu drogowego.
  • Chętni uczniowie brali udział w warsztatach z robienia zawieszek zapachowych. Przydatne okazały się kuchenki elektryczne.
  • Uczniowie klas 5 konstruowali i programowali roboty zbudowane z klocków LEGO.
  • Uczniowie klas 6 podczas nauki o domowej instalacji elektrycznej wykorzystywali zestawy elektryczne BOFFIN II 3D.
  • Klasy 5 przy użyciu pistoletów na klej tworzyły różnego rodzaju kompozycje.
  • Puzzle AR okazały się bardzo przydatne do nauki na zajęciach z koła techniczno-informatycznego.
  • Klasy 4 przy użyciu pistoletów na klej tworzyły maski karnawałowe.
  • Uczniowie mieli również okazję pobawić się na szkolnej dyskotece 🙂 Wykorzystano sprzęt audio-video.
  • Zajęcia z biologii zostały urozmaicone o projektowe karty pracy , które zostały przy użyciu laminarki „utrwalone na dłuzej” 🙂 Dzięki temu posłużą przez kilka lat.
  • Wszystkie wydarzenia szkolne, konkursy, imprezy uwieczniane są zakupionym sprzętem audio-video.

Działamy dalej 🙂

LaboratoriaPrzyszłości

LaboratoriaPrzyszlosci

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI, Rok szkolny 2023/2024, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.