Laboratoria Przyszłości – listopad/grudzień 2023r.

Ponownie przyszedł czas na podsumowanie realizacji projektu Laboratoria Przyszłości. Dużo się u nas działo:)
* Klasy 4 przy pomocy pistoletów na klej tworzyły na zajęciach z plastyki pracę z abstrakcjonizmu.
* Programowanie wdarło się już w naszą codzienność 🙂 Mboty, Ozoboty, Photony, Scottie Go, zaczynają być dla naszych uczniów bez tajemnic. Dodaliśmy do tego programowanie „rzeczy” zbudowanych z klocków LEGO.
* Green screen umożliwił naszym uczniom przeniesienie się w krótkim czasie poza granice Polski i uwiecznienie tego na zdjęciach.
* Podobny cel miały google VR – zwiedziliśmy Egipt, gdzie zobaczyliśmy pradawne cywilizacje.
* W budowaniu przestrzennych figur z wielokątów pomogły klocki magnetyczne Magformers.
* Sprzęt audio-video dopełnił imprezy muzyczne – Konkurs Pieśni Patriotycznej, międzyklasowe śpiewanie pieśni patriotycznych a także szkolne międzyklasowe kolędowanie.
* Kuchenki elektryczne okazały się przydatne podczas warsztatów mydlarskich oraz tradycyjnie na Andrzejki i na klasowe spotkania świąteczne.
* Laminarka pomogła nam uwiecznienić zakładki i gry planszowe zaprojektowane i wykonane przez uczniów.
* Dużo czasu poświęcili uczniowie również na projektowanie z klocków LEGO. Zajęcia takie odprężają, rozwijają wyobraźnię, kreatywność i sprawność manualną.
* Podobne zajęcia odbywały się w młodszych klasach, lecz na innych klockach 🙂
* Drukarka 3d przydała się do tworzenia zakładek, zawieszek, breloczków. Oczywiście…wcześniej zaprojektowanych przez uczniów 🙂

W poniższej galerii można podziwiać prace uczniów.

#LaboratoriaPrzyszlości
#LaboratoriaPrzyszłości

Ten wpis został opublikowany w kategorii LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI, Rok szkolny 2023/2024, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.