OGÓLNOPOLSKA AKCJA NOC BIBLIOTEK 2023

Tegoroczna Noc Bibliotek w naszej szkolnej bibliotece miała miejsce 5 i 6 października.
Odkrywaliśmy nocne tajemnice biblioteki dwukrotnie. 5 października w budynku przy ulicy Żwirki i Wigury 85 spotkali się uczniowie z klas 3b i 3a . 6 października w bibliotece przy ulicy Asnyka bawiła się klasa 5d. Hasło tegorocznych spotkań nie było łatwe.
Brzmiało: ”ABSURD NIE CZYTAĆ”. Rozpoczęliśmy spotkania od wyjaśnienia słowa ABSURD. Później były zabawy z chustą Klanza.
Dzieci z klas młodszych wykonywały hasła reklamujące czytanie. Starsi natomiast bawili się w czytelnicze podchody. Nie zabrakło głośnego czytania strasznych opowieści. Był też czas na fragmenty filmu pt. „Moja mama gorylica” i na małą przekąskę.

Poświęciliśmy tez chwilę na rozmowę o pani Wisławie Szymborskiej. Aby przybliżyć uczniom jej poezję śpiewaliśmy utwór „Nic dwa razy się nie zdarza”, który wykonuje popularna wokalistka Sanah.

Na koniec pograliśmy w popularne „Czółko”. Uczniowie otrzymali drobne upominki w postaci zakładek, zawieszek i długopisów. O godzinie 20.00 pod osłoną nocy uczniowie zostali odebrani przez rodziców.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, Rok szkolny 2023/2024, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.