Laboratoria Przyszłości – wrzesień/październik 2023r.

Niedawno było rozpoczęcie roku szkolnego, a już miesiąc za nami. Powolutku wracamy do zajęć z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

• Uczniowie klasy 7a na zajęciach z koła
    techniczno-informatycznego mieli możliwość poznać sposoby sterowania małymi „robocikami” – Ozobotami.
  • Uczniowie klasy 5b na godzinie wychowawczej wspominali swoje wakacje. Mogli je zwizualizować przy pomocy klocków magnetycznych Magformers.
  • Część uczniów na kole informatycznym uczyła się programować Ozoboty za pomocą puzzli.
  • Uczniowie 7b i 7c na zajęciach plastycznych wykorzystywali termokleje do prac ze sztuki nowoczesnej. Tematem była abstrakcja. Przydatne okazały się też stoły warsztatowe.
  • Uczniowie klasy 6c na zajęciach wychowawczych przygotowywali wielorazowe gry planszowe – kółko krzyżyk. Wykorzystana została do tego zgrzewarka.
  • Na zajęciach z koła nauk przyrodniczych chętni uczniowie z klasy 6b mieli możliwość nauki zrobienia molekularnego kawioru. Tematem warsztatów z kuchni molekularnej było „Laboratorium smaków”. (dokładna relacja z zajęć pojawiła się już na stronie FB tydzień temu). Niezbędne na warsztatach okazały się kuchenki elektryczne.
  • Wszystkie wydarzenia nagrywane oraz uwieczniane na zdjęciach są przy użyciu zakupionego sprzętu audio-video.

Zdjęcia

Przed nami nowy miesiąc. Nowe szkolenia, warsztaty i webinaria dla nauczycieli z wykorzystania zakupionego sprzętu, a co za tym idzie – nowe pomysły na lekcje.

LaboratoriaPrzyszlosci

LaboratoriaPrzyszłości

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI, Rok szkolny 2023/2024, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.