Z wizytą u naszych sąsiadów seniorów

29 maja kl. 2c i 3c wybrały się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej Opoka. Uczniowie przygotowali dwa przedstawienia, którym umilili podopiecznym piątkowy poranek. Brzechwowo i Lampa Aladyna to repertuar, który został odegrany w seniorowej świetlicy. To wspaniała inicjatywa, która łączy najmłodsze pokolenie z najstarszym, poprzez wywoływanie wzajemnych uśmiechów i u dzieci i u babć oraz dziadków. Cieszymy się, że co roku możemy ponawiać tę tradycję i uwrażliwiać dzieci na potrzeby osób starszych, pokazując, że tak naprawdę wystarczy chwila poświęconego czasu, aby pomóc drugiemu człowiekowi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.