Projekty czytelnicze w klasach pierwszych i drugich

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Zachęceni nowymi książkami w bibliotece szkolnej wszystkie klasy pierwsze i drugie zrealizowały projekty czytelnicze. Tematyka była bardzo szeroka. Każda klasa w swoim temacie została ekspertem. Podczas prezentacji projektów poznaliśmy wiele ciekawostek o zwierzętach . Klasa 2a zaprezentowała wilka , klasa 1a – dinozaury, klasa 1b – pszczoły, natomiast klasa 1c- koty . W ramach tematu „Poznaj to drzewo ” klasa 2c przedstawiła wiele ciekawostek o jabłoni, natomiast klasa 2b opowiadała o brzozie. Klasa 2d opowiedziała nam ważne wiadomości o Warszawie. Klasa 1d była ekspertem od Parków Narodowych ( nie tylko we Polsce ). Podczas prezentacji nie zabrakło ciekawych przebrań ( np. za pszczółki – 1b), rekwizytów ( pieczątki i modele dinozaurów- 1a, kora brzozy – 2b) . Odbyła się degustacja pyłku kwiatowego. Nie zabrakło również wielu pytań i dyskusji , gdyż przedstawione wiadomości obudziły ciekawość słuchaczy.

Organizatorzy : Wychowawcy klas pierwszych i drugich

zobacz zdjęcia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.