Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – sukces naszych uczniów

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym jak co roku zorganizowany jest przez Polski Związek Motorowy, Komendę Główną Policji, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.

W tym roku za przebieg etapu rejonowego konkursu Turniej BRD odpowiadała Gliwicka Delegatura Kuratorium Oświaty w Katowicach wraz Zespołem Szkół Samochodowych im.
gen. S. Roweckiego „Grota” w Gliwicach.
Turniej odbył się 20.05. 2023 i  rozgrywał się w dwóch grupach wiekowych,
tj. I-uczniowie w wieku 10-12 lat (rocznik 2011 i młodsi), II-pozostali uczniowie szkół podstawowych (rocznik 2010 i starsi).

Nasi reprezentanci- uczniowie klas szóstych: Adam Brzoza, Edward Daniec, Lena Pawlak w klasyfikacji drużynowej grupy II wywalczyli I miejsce i awans do etapu wojewódzkiego.

Jury brało pod uwagę wyniki uzyskane za poszczególne konkurencje:
a) test wiedzy,
b) test skrzyżowań,
c) jazdę rowerem w miasteczku ruchu drogowego,
d) jazdę sprawnościową rowerem po torze przeszkód,
e) wykonanie zadania z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Gratulujemy sukcesu!

Zapraszamy do zdjęć.
Zobacz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Konkursy-SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.