Laboratoria Przyszłości – marzec 2023r.

Marzec upłynął nam głównie na nauce kodowania, programowania, planowania i projektowania. W ruch poszła drukarka 3d, klocki LEGO, Ozoboty , Scottie Go, Mini Waffle, klocki GIGO, maszynki elektryczne green screen, no i oczywiście sprzęt audio-video.
* Klasy 4a, 4b, 5a, 5b, 5c, 6a, 8a, 8d – ćwiczyły projektowanie wzorów do wydruków drukarką 3d oraz samo drukowanie. Powstały breloczki do kluczy i wiosenne zawieszki.
* Klasy 4c, 5b, 6b, 7a, 8e – trenowały swoją wyobraźnię przy pomocy klocków LEGO. Powstawały machiny wojenne (na historii), roboty i pojazdy przyszłość, kosmiczne transporty.
* Chętni uczniowie w ramach innowacji „Kreatywni na co dzień” poznawali tajniki kuchni molekularnej. Tutaj pomocne okazały się kuchenki elektryczne.
* Klasa 2d miała okazję rozwijać swoje umiejętności na klockach Mini Wafflach oraz klockach GIGO. Z każdym miesiącem powstają coraz śmielsze i bardziej skomplikowane tory dla kulki.
* Klasa 2b naukę programowania i kodowania ćwiczyła na robotach – Ozobotach.
* Klasa 8c przy użyciu green screenu przeniosła się na języku niemieckim do wielkanocnych Niemiec.
* Klasy 5b, 6b, 7e i 8e uczyły się programowania z wykorzystaniem aplikacji w telefonie oraz gry planszowej oraz przy pomocy Scottie Go.
* W klasach pierwszych zorganizowany został Miedzyszkolny Turniej Gier i Zabaw. Uwieczniony został zakupionym sprzętem audio-video.

Przed nami kwiecień. Nowy miesiąc i nowe pomysły.
Podsumowania dokonała koordynatorka projektu Wioletta Rusin
#LaboratoriaPrzyszłości

Ten wpis został opublikowany w kategorii LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.