MAMY SUKCES  TEATRALNY !!! Perypetie 2022

15 grudnia w SP 23 odbyła się IV edycja miejskiego przeglądu teatralnego PERYPETIE 2022.
W ramach konkursu warsztaty z uczniami poprowadził aktor-mim  Pan Ireneusz Krosny.
Natomiast zadaniem konkursowym dla szkolnych grup teatralnych było opracowanie i przedstawienie dowolnego fragmentu prozy lub poezji metodą impro.

Miło jest nam poinformować, że w kategorii klas 1-4

I miejsce  i statuetkę Perypetii

wywalczyła grupa z naszej szkoły, którą reprezentowali uczniowie kl. 3b:

Maciej Bańczerowski,
Nadia Błotko,
Aleksander Ossera,
Jan Pogoda,
Urszula Stanisz,
Agnieszka Waś

Podczas potyczek teatralnych nasi mali aktorzy techniką improwizacji  opracowali i  przedstawili wiersz  Juliana Tuwima ,,Okulary”.
Jury  wręczając statuetkę podkreśliło  dobór  nieoczywistych rekwizytów, które stanowiły szczególny walor występu.

Bardzo serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

Wśród kategorii klas 5-8 czyli wśród klas starszych reprezentację naszej szkoły stanowiła trupa teatralna z kl. 8b:

Kacper Froń,
Szymon Froń,
Aleksander Janas,
Alicja Łuczkowska,
Milena Porembska,
Amelia Stawowska.

Uczniowie zagrali scenkę opracowaną na kanwie wiersza Jana Brzechwy ,,Paweł i Gaweł”.

Gratulujemy wspaniałego występu!

Zapraszamy do galerii

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.