Laboratoria Przyszłości – listopad 2022r.

Za nami kolejny miesiąc roku szkolnego. Choć w trakcie listopada pojawiały się na stronie FB posty z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości, przyszedł czas na podsumowanie miesiąca.

Listopad to gorący czas. Z jednej strony szykowanie się do Andrzejek, z drugiej strony czas przygotowań do świąt. Ozdoby świąteczne „same się nie zrobią” ? Ich wykonanie zajmuje trochę czasu, a przecież uczyć się też trzeba ?

Staraliśmy się zatem podzielić czas na obowiązki i przyjemności.

I tak:

* W klasach 1-3 przy użyciu klocków konstrukcyjnych „Mini Wafli”uczniowie nadal trenowali budowanie konstrukcji, pracę w zespole, przeliczanie i kodowanie.

* Dodatkowo w 3a „świętowaliśmy” Andrzejki. Wróżyliśmy z lanego wosku. „Czarownica” pomagała uczniom pracować z maszynkami elektrycznymi zgodnie z zasadami BHP. Przy okazji uczniowie poznali zachodzące zjawiska fizyczne i reakcje chemiczne.

* Maszynki przydały się również uczniom klasy 6b. To właśnie u nich zagościły w tym miesiącu słynne pancake. Ponownie oprócz nabywanych umiejętności kulinarnych, uczniowie utrwalali zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Całkiem „przypadkiem” poprzez korzystanie z drewnianych łyżek (drewno-izolator) do przewracania placuszków, poznali zastosowanie fizyki w życiu codziennym (choć jeszcze w planie lekcji jej nie ma).

* Święto Dziękczynienia. Ten dzień świętowała na języku angielskim klasa 8b. Kuchenki elektryczne znów poszły w ruch ?, trzeba było zjeść uroczysty CIEPŁY obiad ?

* Prym w tym miesiącu wiodły klocki LEGO Education. Uczniowie klas 4, 5 i 6 mieli dzięki nim okazję połączyć umiejętność konstruowania pojazdów itp. i programowania tak, by powstałe dzieło wprawić w ruch.

* Część klas 4 i 8 kontynuowała zajęcia z Robotami Photon. Małe, zwinne robociki sprawiają nie tylko wiele radości, ale i uczą kodowania oraz programowania.

* Cześć uczniów klas 5b i 6b dzięki magnetycznym, kolorowym klockom Magformers „trenowała” tworzenie przestrzennych konstrukcji. Przy okazji utrwalali nazwy figur płaskich, zapoznali się z siatkami brył, ćwiczyli kompetencje matematyczne.

* Drukarka 3D również w tym miesiącu była obiektem zainteresowań uczniów. Tym razem klasy 4b, 7a i 8b mieli okazję zmierzyć się z jej uruchomieniem. Uczniowie zanim przeszli do drukowania, musieli wcześniej opanować projektowanie drukowanych przedmiotów. Tak powstały przepiękne, świąteczne zawieszki na choinkę.

* Popołudnia również pełną parą. Na zajęciach warsztatowych w ramach innowacji „kreatywnych” oraz na zajęciach Szkolnego Koła PCK uczniowie tworzyli przy użyciu wypalarek do drewna, ciekawe i pracochłonne dekoracje świąteczne.

Zapraszamy do galerii. Ona najlepiej oddaje czas listopada ? Uśmiech na twarzach dzieci i zaangażowanie w zajęcia – bezcenne.

#LaboratoriaPrzyszlości

#LaboratoriaPrzyszłości

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.