Spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem

W dniu 21 października miało miejsce w naszej szkole spotkanie z pisarzem. Wydarzenie odbyło się w formie on-line , ze względu na większą dostępność dla wszystkich uczniów klas 1-3.

Pan Waldemar Cichoń jest autorem popularnych książek o kocie Cukierku. Pierwsza cześć nosi tytuł „Cukierku ty łobuzie” . Pisarz przedstawił fragment swojej nowej książki, opowiedział o swoim warsztacie pisarskim i przedstawił dzieciom swojego kota, który jest bohaterem pisanych przez niego książek .

Uczniowie po spotkaniu mogli zadeklarować chęć zakupienia książek pana Waldemara Cichonia. Książki w raz z imiennymi dedykacjami od pisarza zostały przesłane przez wydawnictwo.

Przygotowując uczniów do spotkania, w dzień Głośnego Czytania Dzieciom we wszystkich klasach pierwszych i drugich bibliotekarz czytał dzieciom fragmenty książek o kocie Cukierku .

Dziękujemy za spotkanie i przesłane książki.
Bibliotekarz : Monika Ballas

zobacz zdjęcia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.