Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W latach 1772r., 1793r., 1795r. trzy państwa  – Rosja, Prusy i Austria – dokonały rozbiorów naszego państwa. W konsekwencji Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy na 123 lata.

Dzięki wybuchowi I wojny światowej, nasi trzej zaborcy znaleźli się w dwóch wrogich blokach militarnych. To dało nam nadzieję i szansę na odzyskanie niepodległości.

Data 11 listopada 1918r. została uznana za dzień odzyskania niepodległości i jest naszym świętem narodowym. Aby uczcić ten dzień, 10 listopada, uczniowie naszej szkoły przyszli ubrani w stój galowy. O godzinie 11:11 wszystkie klasy odśpiewały hymn –  „Mazurek Dąbrowskiego”.

Zapraszamy do galerii

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2022/2023. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.