Pierwsze lekcje o Ignacym Łukasiewiczu

W miesiącu wrześniu dzieci z klas 0-3 uczestniczyły w lekcjach poświęconych Ignacemu Łukasiewiczowi.

Dzieci dowiedziały się :

·      kim był Ignacy Łukasiewicz i czego dokonał,

·      o wydarzeniach  z dzieciństwa Ignacego Łukasiewicza,

·      jak wygląda lampa naftowa i jak nazywają się jej poszczególne elementy,

·     gdzie wydobywa się w Polsce ropę naftową i do czego jest ona wykorzystywana.

W lekcjach wzięło udział ok . 300 dzieci. Najmłodsi uczestnicy zajęć,  czyli dzieci z oddziału 0 i pierwszoklasiści otrzymali medale z wizerunkiem Ignacego Łukasiewicza.

Medale zostały ufundowane  w ramach  projektu „Chcę wiedzieć więcej o Ignacym Łukasiewiczu” z ogólnopolskiego programu grantowego „Rozgrzewamy Polskie Serca” związanego z Rokiem Ignacego Łukasiewicza fundacji PGNiG.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.