Noc Bibliotek 2022

Tegoroczna Noc Bibliotek w naszej szkole zorganizowana była w dwa wieczory.
29 września zaprosiliśmy do biblioteki szkolnej klasy 5. Zaplanowano wiele atrakcji . Hasło tegorocznej Nocy brzmiało „To się musi powieść !”.
Rozpoczęliśmy od wykonania lampionów. Do stworzenia wzorów posłużyły długopisy 3D, które szkoła zakupiła w ramach Laboratoriów Przyszłości. Trzeba się mocno skupić, aby stworzyć takim długopisem pajęczynę, pająka czy dinozaura. Dzieciom udało się to znakomicie
Drugie zadanie to podchody. Drużyny wykonywały różnorodne zadania. Polecenia do nich były ukryte w całej szkole. Rozwiązanie krzyżówki i rebusów gwarantowało przejście do kolejnego etapu. Zabawa kończyła się słodka nagrodą.
Wspólne gry i opowiadanie strasznych i śmiesznych opowieści zakończyły nasze spotkanie o godzinie 20.00

30 września w Bibliotece szkolnej w budynku na Żwirki i Wigury spotkały się klasy 3. Noc Bibliotek rozpoczęliśmy od wspólnego czytania. Następnie chcieliśmy się trochę rozruszać, więc bawiliśmy się z chustą animacyjną. Nie zabrakło prac plastycznych: powstała naprawdę duża żyrafa i bardzo długie węże. Atrakcją był tez wspólny taniec i zabawy w grupie . Stracone kalorie uzupełniliśmy podczas małej przekąski.

Wszystkie atrakcje przygotowały i przeprowadziły z uczniami panie z biblioteki szkolnej : p. Patrycja Małkiewicz i p. Monika Ballas

Podwójna NOC BIBLIOTEK w naszej szkole była udana.
Możemy śmiało powiedzieć, że to się powiodło!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2022/2023, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.