Konferencja Naukowa Dzieci i Młodzieży – z udziałem naszych uczniów!

Wydział Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej oraz Wydział Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach zaprosili naszą szkołę do udziału w II Edycji Konferencji Naukowej Dzieci i Młodzieży ,,Żeby żyć bezpiecznie i mieszkać wygodnie”.
Reprezentację naszej szkoły tworzyli: Tadeusz Wawryn z kl. 2b i Hanna Wiśniowska
z kl. 5b.
Podczas  sesji na temat: Wszystko, co naj…uczniowie przedstawili swój projekt,
z sukcesem  zaprezentowali swoje wiadomości i umiejętności techniczne.
W ramach występu Hania przygotowała prezentację pt. ,,Najdłuższy most- jak przejść przez rzekę suchą nogą?”. Przedstawiła etapy budowy mostu oraz ciekawostki
o najdłuższych mostach na świecie, w Europie, w Polsce.
Tadzio przygotował prototyp mostu jednoprzęsłowego,  omówił jego budowę oraz zademonstrował jego możliwości wytrzymałościowe.
Nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 ma naprawdę utalentowanych, zdolnych uczniów; takie słowa uznania i pochwały usłyszeliśmy od komisji ekspertów oceniających naszych młodych naukowców i konstruktorów.
Jesteśmy bardzo dumni z Waszego występu. Gratulujemy!!!

Zapraszamy do zdjęć i na filmik
Zobacz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2021/2022, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.