Zostań „ GWIAZDKOWYM ANIOŁEM”

Spraw radość w te Święta

Zostań „ GWIAZDKOWYM ANIOŁEM”

i spełnij marzenie dziecka leczącego się na oddziale dziecięcym w gliwickim szpitalu.

8 listopada  do 10 grudnia

Postarajmy się, aby choć na chwilę dzieci zapominały o swojej przykrej sytuacji.

Przedświąteczna akcja Koła PCK.

Zbiórkę upominków dla dzieci prowadzą: Małgorzata Kwaśnicka Elżbieta Kwiatkowska i wychowawcy klas.

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę paczek świątecznych dla dzieci przebywających w szpitalu miejskim nr 4 na oddziale pediatrycznym. Paczki zostaną wręczone dzieciom w dniu Wigilii.

Pobyt dziecka w szpitalu zawsze jest trudny. Zwłaszcza w okresie świątecznym postarajmy się, aby choć na chwilę zapomnieli o swojej przykrej sytuacji. Być może przygotowana przez was paczka, stanie się magicznym upominkiem. Bezcenna jest radość dzieci, ich uśmiech które dodają siły i zmniejszają stres związany z pobytem w szpitalu.

Dzieci przebywające na oddziale pediatrycznym są w różnym wieku od 0lat do 18 lat.
Prezentem może być, np. grzechotka, kolorowanka, mazaki, puzzle, przytulanka itp.
Wystarczy podarować od serca jedną rzecz pięknie zapakowaną. Prosimy nie pakować jako prezent rzeczy używanych i słodyczy.

“Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi”. Jan Paweł II

Paczki można przynosić od 8 listopada do 10 grudnia do budynku:
– przy ulicy Asnyka – pokój nauczycielski – p. M. Kwaśnicka
– przy ulicy Żwirki i Wigury – sala 206 – p. E. Kwiatkowska

Bardzo liczymy na Państwa pomoc, choć na chwilę pomóżmy zapomnieć dzieciom o pobycie w szpitalu w czasie świąt.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2021/2022, Szkoła, Wolontariat. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.