UROCZYSTOŚĆ – ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu dziecka, jak i jego Rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość – ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW.
20 października 2015 r. w naszej Szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia” dzieci z klas pierwszych. Wszystkie pierwszaki w strojach galowych wraz ze swoimi Rodzicami przybyły do szkoły. Zanim pierwszoklasiści przyjęci zostali do grona pełnoprawnych uczniów naszej Szkoły, zaprezentowali przepiękny program artystyczny. Po części wstępnej nastąpiła część oficjalna. Przy fladze Naszej Ojczyzny Pani dyrektor czytała tekst ślubowania, a dzieci powtarzały słowa.
Punktem kulminacyjnym był moment pasowania, kiedy to Pani dyrektor symbolicznym dotknięciem ołówka włączyły każdego pierwszaka w poczet uczniów naszej Szkoły.
Po pasowaniu była chwila dla fotoreporterów, czyli Rodziców i najbliższych, którzy to niezwykłe wydarzenie chcieli upamiętnić. Na scenie, przy uroczystej oprawie, wszyscy uczniowie prezentowali się bardzo dostojnie.
Wszystkie dzieci były zadowolone i dumne, że zostały włączone do społeczności szkolnej.

Pełnoprawnym uczniom naszej Szkoły życzymy wiele radości i satysfakcji z nauki oraz samych miłych chwil spędzonych w gronie koleżanek i kolegów! Grono Pedagogiczne.    Zdjęcia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.