Wycieczka po Gliwicach dla szkół podstawowych z Gliwic

Dnia 02.10.20201r.  Komisja Turystyki Szkolnej – przewodnik Mirosław Czeczot –    zorganizowała  wycieczkę po Gliwicach dla szkół podstawowych z Naszego miasta.             W wycieczce wzięło udział 63 uczniów  i 9 opiekunów ze szkół:

SP 5 – opiekun Mirosław Czeczot

SP 13 – opiekun Penka Grabania

SP 18 – opiekun Anna Błaż, Gabriela Szmidt

SP 21 – opiekun Iwona Taracińska, Beata Połomska + rodzic

SP 41 – opiekun Zofia Żywicka, Magdalena Łapszyńska

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

VII A: J. Kordek, B. Kraś, Ł. Pitura, M. Przybylska, A. Skrobacka, A. Trzonkowska,  I.Znamirowska

VII B:  M. Janecko, O. Kamiński, M. Ostaficzuk, E. Szczasiuk, M. Ziemiańska

VII C:  M. Janosik, D. Waśkiewicz

Wycieczkę rozpoczęliśmy na Placu Krakowskim i udaliśmy się  na trasę zwiedzania:

– Cmentarz Hutniczy

– Ruiny Teatru Victoria

– ulica Zwycięstwa

– ulica Dolnych Wałów

– Rynek

– kościół Wszystkich Św.

– pomnik A. Mickiewicza

Przewodnik – Mirosław Czeczot przybliżył uczestnikom historię Gliwic, zwiedzanych obiektów, legendy związane z wydarzeniami miasta.  Przy słonecznej pogodzie czas szybko minął i musieliśmy wrócić do domu.

Przewodnik: Mirosław Czeczot

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności PM20, Rok szkolny 2021/2022, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.