INFORMACJA DLA RODZICÓW, DOWOŻĄCYCH DZIECI DO SP NR 5 W GLIWICACH

Szanowni Państwo

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, jestem zmuszona podjąć decyzję o wprowadzeniu zakazu wjazdu samochodem na posesję placówki w celu przywiezienia dziecka do szkoły, czy odebrania go.
Swoją decyzję uzasadniam poczynionymi obserwacjami oraz zdarzeniami zgłoszonymi przez zaniepokojonych rodziców i opiekunów dzieci.

W ostatnich dniach przed bramą szkoły, miały miejsce dwie bardzo niebezpieczne sytuacje. Kierowcy wyjeżdżający z posesji, nie zauważyli i omal nie potrącili dzieci, które szły w kierunku furtki, a znajdowały się na wysokości bramy wjazdowej. W tym niebezpiecznym miejscu krzyżują się dwa ciągi komunikacyjne:
1. droga wjazdowa/wyjazdowa dla samochodów,
2. droga dla pieszych, zmierzających do furtki.

Tłok przed bramą i pośpiech kierowców zagrażają bezpieczeństwu beztrosko idących do szkoły dzieci.
Ponadto, niepokoją mnie zaobserwowane zdarzenia, w których dzieci wysiadające z samochodów na placu, manewrują miedzy autami, chcąc się z niego wydostać.

Rodzice podwożący swoje dzieci pod schody szkoły, nie zwracając uwagi na zakaz ruchu stwarzają niebezpieczeństwo potrącenia uczniów, którzy przed budynkiem szkoły bawią się, biegają, nie spodziewając się samochodów.

W związku z powyższym, bardzo Państwa proszę, aby jadąc z dzieckiem do, lub ze szkoły, zatrzymywać się samochodem poza posesją Szkoły Podstawowej nr 5 oraz bezpośrednim wjazdem do niej.

W trosce o bezpieczne dojście dzieci do szkoły i powrót z niej zatrudniam dwie Panie przeprowadzające dzieci przez ulicę – jedną przy ul. Żwirki i Wigury, drugą (od 21.10.15 r.) przy ul. Bojkowskiej.

Mam nadzieję, że rozumieją Państwo moją decyzję i podzielają zdanie w tej sprawie. Nie mogę tolerować sytuacji w której istnieje nawet cień podejrzenia, że naszym dzieciom grozi niebezpieczeństwo.

Małgorzata Hutnikiewicz
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Gliwicach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.