Egzamin na kartę rowerową w naszej szkole

9 czerwca 2021 roku uczniowie klas 4a, 4b i 5a ZSP3 w Gliwicach przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową.

Egzamin praktyczny poprzedzony był częścią teoretyczną, która w tym roku odbywała się poprzez platformę edukacyjną Karta  Rowerowa ONLINE.

1. Część teoretyczna polegała na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań.

Pytania dotyczyły: ogólnej znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych, zasad pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowania, zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej, obsługi technicznej roweru.

Uczniowie, którzy zaliczyli część teoretyczną przystąpili do egzaminu praktycznego.

1. W części praktycznej uczniowie musieli wykazać się techniką sprawnej jazdy na rowerze po torze manewrowym obejmującą:

-jazdę po łukach,
-wykonywanie manewrów:
skręcanie w prawo, skręcanie w lewo, zawracanie (jazda po tzw. ósemce), omijanie przeszkód, zatrzymanie.
-upewnienie się o możliwości jazdy,
-płynne ruszanie z miejsca,
-upewnianie się o możliwości skrętów i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy,
-jazda wytyczonym pasem bez najeżdżania na linię i bez podpierania się nogami,  jazda tzw. wąskim korytarzem,
-hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w określonym miejscu.

Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwały panie
Beata Jurkiewicz i Agata Gruszka.

Zapraszamy do zdjęć

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2020/2021, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.