Chwyć byki za rogi

WYNIKI KONKURSU DYKTANDO RODZINNE „Chwyć byki za rogi”W tym roku konkurs, ze względu na obostrzenia epidemiologiczne, odbył się w wersji zdalnej. Dwadzieścia rodzinnych drużyn rywalizowało w dniu 27 maja o tytuł „BEZBŁĘDNEJ RODZINY” na platformie QUIZZIZ.

Zadania nie były łatwe. Uczestnicy musieli w ciągu 30 sekund zadecydować czy poprawna forma to „z nienacka” czy „znienacka”, „półwilk” czy „pół wilk”, „słodko – kwaśny” czy „słodkokwaśny”. Takich pytań było aż 35. Wyrazami sprawiającymi najwięcej problemów okazały się słowa: „superekstrawartościowe”, „ponaddwuipółmiesięczny” oraz „nicnierobienie”.

W zaciętej rywalizacji mistrzami ortografii okazali się:

I miejsce z wynikiem punktowym 36530 (0 błędów) zajęła drużyna MICHAŁA BILSKIEGO z klasy 7a i otrzymała tytuł: „BEZBŁĘDNA RODZINA 2021”

II miejsce z wynikiem 36370 (1 błąd) zajęła drużyna EWY GOŁOWKOW z klasy 5a

III miejsce z wynikiem 33090 (3 błędy) zajęła drużyna KACPRA RĘKAWKA z klasy 7a.

ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJĘ, A WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJĘ ZA ZABAWĘ I ZAPRASZAM DO KONKURSU ZA ROK.

Aleksandra Swierczek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2020/2021, Szkoła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.