„O finansach w przedszkolu i szkole”

Uczniowie dziewięciu klas 1-3 wzięli udział w projekcie, pod patronatem Narodowego Banku Polskiego. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in.: skąd się biorą pieniądze – co należy zrobić, żeby mieć ich więcej, jak powstają, byli z wirtualną wizytą w Mennicy Polskiej, gdzie zobaczyli jak od strony technicznej tworzy się monety i banknoty. Wspólnie ustalali na co wydaje się pieniądze – które z tych wydatków są przyjemne i sprawiają radość, a które konieczne i na ogół niechętnie wydawane.
Poznali wartość pieniądza szacując ceny produktów. Poznali, co to oszczędzanie i zrozumieli, że warto odkładać pieniądze.
Zajęcia prowadzone były wg scenariusza napisanego przez jedną z naszych nauczycielek, który został nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Narodowy Bank Polski.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2021/2022. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.