„Ile jest cukru w…”

„Ile cukru jest w…” – projekt edukacyjny realizowany w ramach zajęć świetlicowych i „Programu dla szkół”. Projekt składa się z cyklu 8 spotkań. Celem projektu jest promowanie zdrowego odżywiania oraz uświadomienie uczniom m.in.: – co to są cukry, – jak wpływają cukry na nasz organizm, – jaka jest zalecana dawka dziennego spożycia cukrów, – ile cukru obecnie zawiera wytwarzana żywność, – jak czytać etykiety ze składnikami – jak czytać tabele z wartościami odżywczymi, – rola błonnika w naszej diecie. Efektem realizacji projektu będzie tablica prezentująca zawartość cukru w różnych, często spożywanych produktach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności SP5, Rok szkolny 2020/2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.